Organizacja przedszkola

Przedszkole „Żagielek” prowadzi realizację Programu MEN przez cały rok kalendarzowy od poniedziałku do piątku w godzinach 06:00 – 19:00. Do naszej placówki uczęszczają dzieci od 2,5 r. do ukończenia 7 roku życia. Nasi wychowankowie korzystają z całodziennego wyżywienia: II śniadania, dwudaniowego obiadu, podwieczorku; owoce i napoje w czasie całego dnia.

Rekrutacja

Rekrutacja na rok szkolny 2016/2017 trwa do 12 kwietnia 2016 r. Przyjmowane są dzieci od 2,5 roku do ukończenia 7 roku życia. Lista dzieci zakwalifikowanych zostanie udostępniona 15 kwietnia 2016r. W czasie całego roku kalendarzowego przyjmowane są dzieci do Przedszkola „Żagielek” w sytuacjach, gdy dysponujemy wolnymi miejscami:

– dzieci przyjmowane są w/g kolejności zgłoszeń,
– pierwszeństwo mają dzieci, których rodzeństwo uczęszcza lub uczęszczało do naszej placówki,
– rodzice wypełniają kartę zgłoszenia, podpisują umowę na terenie przedszkola.

Stwarzamy możliwość zapisania dziecka w niepełnym wymiarze, aż osiągnie gotowość przedszkolną i zacznie uczestniczyć w realizacji Programu w pełnym wymiarze.

Opłaty

Wpisowe – kwota jednorazowa wpłacana na cały okres pobytu dziecka w przedszkolu.
Wpłaty wpisowego dokonuje się przy zapisaniu dziecka do placówki – 150,00 PLN

Czesne – kwota naliczana za usługi edukacji i opieki nad dzieckiem zgodnie
z zasadami wzajemnego świadczenia lub gotowości do jej realizacji przez cały rok.
Pobyt między godz. 06:00 – 19:00 opłata 480,00 PLN + Stawka żywieniowa 8,00 PLN
Pobyt między godz. 06:00 – 14:00 opłata 394,00 PLN + Stawka żywieniowa 6,00 PLN
Odliczanie stawki żywieniowej / po zgłoszeniu / od pierwszego dnia nieobecności.

Dodatkowo płatne zajęcia fakultatywne :
– indywidualne zajęcia logopedyczne;
– wyjścia do teatru, kina ;
– basen
– karate